بسمه تعالی

گزارش دومین جلسه کارگروه محیط زیست هیئت کوهنوردی استان البرز

این نشست در ساعت 5 تا 7 عصر چهار شنبه  1392/02/18 با حضور اقایان :کیان، فقیهی ، سید زاده، بهمن دار، پیشرویان وبا حضور اقای رضا خانی   و خانمها  طلاساز ، دیناروند و  زارع تشکیل  گردید.

پس از سلام واحوالپرسی وآرزوی ترویج وتوسعه کارگروه محیط زیست درگروه ها و آرزوی زمینی سبز از طرف اقای کیان گزارش هفته قبل خوانده شد وبعد ازآ ن  گله ما از بد قولی و بی نظمی های  سازمان منابع طبیعی استان البرز در خواندن نامه ای که به مدیر کل منابع طبیعی ارائه گردیده بود  نقد وبررسی شد . از اقای رضا خانی تقاضا شد تا نظرات خود را ابلاغ نمایند .ایشان تاکید بر بهره گیری از بیشکسسوتان  ودوستان  وتحقیقاتی راجع به فرایند بهتر موضوع وبررسی ایده های خوب در دنیا  وبالا بردن خلاقیت ما ودر نهایت اجرا وارائه ان  به منابع طبیعی ومحیط زیست و ریز بین تر شدن در تخریب های مناطق استان البرز  همچون ساوجبلاغ وطالقان وسیراب وشکارهای  بی رویه  در استان را |خواستار شدند. و  ایشان بیشنهاد دادند  که باید اجرا کننده ها را متوجه  به مسئولیتشان کرد   و دادن راه کار به آنان میتواند گره گشا باشد  ایشان تاکید داشتند که اطلاعات فردی خود را بالا برده  سپس ایده های خود را اجرا کنید  .

آقای میرزایی توضیحاتی مبنی بر اینکه   محیط زیست ما   زندگی ما است  وآلودگی میتواند دیدن یک معتاد در محیط زندگی ما هم باشد  خواستار این بودند که حساس تر به محیط بیرامون خود باشیم .

آقای سید زاده انتقاداتی از مسئولین زمین شهری داشتند که راجع به کسور ایشان در سرمایه گذاری  وعدم مراقبت و رها شدن  موضوع توسط  این ارگان بود .

آقای کیان اشاره ای زیبا بر این داشتند که محیط زیست را فقط در زباله و ریختن زباله خلاصه نکنیم    بلکه تخریب جنگلها هجوم گرازها وشغالها اززیستگاه خود به حومه وحت  " خشک شدن یک گل بهاری یا عدم رویش آن نیز تخریب محیط زیست ما است."

بس ازنقد وبررسی از طرف دوستان این جمع شنیدن وتبادل اطلاعاتشان مطلب پژوهشی توسط  سعیده طلاساز  خوانده شد ودر نهایت  آقای فقیهی راجع به اهمیت نظم و  وقت شناسی  ومدیریت زمان در جلسات  و امور  محوری  کارها متذکر شدند  وخواستار  این موضوع که نا امیدانه پیش نرویم  و به امید خدا منفی ها را حذف و به نمیشه ها فکر نکنیم   شکست را فقط یک هشدار دیده به موفقیت ها بیندیشیم  تا انرزی مضاعف برای تلاش بیشتر داشته باشیم .این جلسات  بابت ساماندهی ساختار داخلی بوده   وهر گونه اندیشه نو  وفکر ازاد  ومتحولانه  در زمینه پیشرفت  هدف  وجلوگیری ازتخریب  محیط زیست را با اغوش باز پذیرا میباشیم .

                                                                گزارش نویس: سعیده طلاساز