بسمه تعالی

 

گزارش صعود به قله 3800 متری شیور در تاریخ 28/7/1391

نفرات شرکت کننده : مهران کیان  - مهر علی پیشرویان – حسین زنبق – نادر بنفشه – سجاد جعفریان – آزاد صدغی – محمدرضا فکورزاده – رضا مولایی – زهرا رجبی – زهرا جعفریان – سهیلا سپاوه – حسن خسروانزاده

مسیر از روستای کهنه ده با چهره ای خسته و پاییزی با درختانی با برگهای رنگین زرد و نارنجی و سبز چشم نوازی می نمود .

مسیر را از شمال غربی ادامه دادیم تا به درختهای زیبای زا لزالک  پربار رسیدیم و به دوستان اشاره شد که زالزالک از تیره گل سرخیها می باشد . و برای درمان و تنظیم

فشار خون کارایی زیادی دارد . از کنار اویشن نیز گذشتیم خشک شده بودند اما بوی زیبایش هنوز بر مشام ما بود . گفته شد که برای درمان و ضدعفونی نمودن سیستم مخاط- حلق و بینی و عفونتهای داخلی کارایی دارد، شربت برونکوتیدی و شربت برونکو باریج و قرص آلتادین از دست اوردهای پزشکی این گیاه ارزشمند است .

راه را از یا ل شمالی ادامه دادیم که به دو تیم تقسیم شدیم . یک تیم دو نفره متشکل از آقای کیان و آقای زنبق به صورت سرعتی از مسیرهای صخره ای وفنی و برای جمع اوری قارچ پاییزه کار نمودیم و در بین راه به گوسفندی سرگردان رسیدیم که از قافله جا مانده بود .

خلاصه پا درون برف زیبای پای کوه شیور گذاشتیم . شیور را با افتخار صعود کردیم و قله های نامدار و کلاچه ویا وزرد بندبعدی بودند. که سرود ملی را دو نفره خواندیم و با تهیه فیلم و عکس قله را ترک نمودیم .

لازم بذکر دوستان خوبم در غالب گروهی با سرپرستی آقای نادر بنفشه و مدیریت فنی آقای پیشرویان همگی دوستان، قله را صعود و مسیر بازگشت را با پاکسازی نمادین به پایان رساندند .

امیدوارم همیشه همچون صخره ها استوار و همچون طبیعت پاک و همچون چشمه ها زلال باشید .

پاینده باد ایران – مهران کیان