گزارش روز درخت کاری 1393/12/15

بنام نامی دوست

گزارش روز درخت کاری 1393/12/15

اعضای شرکت کننده شامل آقایان: مهران کیان، علی واعظی، فائز حیدرزاده، اقبال سندی زاد وخانمها: گیتی رهبر، مهشید حق شناس،مهناز بانو عربشاهی ،سایه کریم پور و آرتین کوچولو

برنامه ساعت 9 صبخ تا 12 طبق برنامه در کارت دعوت اعلام گردیده در محل برگزاری به آدرس باغستان غربی، میدان ولیعصرـ انتهای بلوار لاله برگزار نگردید. ساعت واقعی شروع 10 صبح در یک هوای نسبتا سرد و ابری با حضور استاندار البرز جناب آقای طهایی ومدیر کل محیط زیست ومنابع طبیعی، نماینده ولی فقیه و آقای اکبریان نماینده مجلس شورای اسلامی، مهندس صدیقی از اداره منابع طبیعی استان البرز ، آقای حکیمی رئیس اداره محیط زیست کرج وآقای ملا رئیس هیئت کوهنوردی کرج  و خانم حصاری از مدافعین محیط زیست کرج و هیئت اعزامی از سازمان هلال احمر دفتر کرج و هیئت های دانش آموزی و دانشجویی و سایر مسئولین مربوطه وخبرنگاران...برگزار گردید. نقطه قوت برنامه حضور نیروهای خودجوش مردمی و از مدافعین محیط زیست فعال استان البرز و هیئت اعزامی از سازمان هلال احمر دفتر کرج و هیئت های دانش آموزی و دانشجویی و سایر مسئولین مربوطه وخبرنگاران...برگزار گردید. نقطه قوت برنامه حضور نیروهای خودجوش مردمی وNGO  های محیط زیست و کوهنوردی بود که با جمع آوری زباله و مشارکت در امر درخت کاری با شوق و علاقه برنامه را از حالت یک نشست مسئولان و سازمان های آموزشی تبدیل به یک حرکت مردمی و اجتماعی کرده بودند. کل برنامه دارای دو بخش مجزا برگزاری برای گروه ما بود که شامل موارد زیر می باشد.

بخش مربوط به خود برنامه درخت کاری ( بخش اول) که بین ساعات 9 تا12 بود و یک ساعت اول توسط آقای کیان که با حضور گرمشان با وجود خستگی و بیماری باعث آشنایی ما با مقامات مسئول گردید و ساعت 10 با تلاوت قرآن همایش شروع شد و ما با افتخار و با افراشتن پرچم و نماد گروه در برنامه شرکت کردیم  و در کنار مسئولین آقایان اکبریان نماینده مجلس شورای اسلامی و مهندس ملا رئیس هیئت کوهنوردی کرج و مهندس صدیقی معاون منابع طبیعی،مهندس حکیمی رئیس اداره محیط زیست کرج  و سایر مسئولین در کنار پرچم پر افتخار البرز سبز عکس یادگاری گرفتیم و با انتخاب یک درخت سنجد و آموزش در مورد خواص گیاهی آن توسط آقای کیان اقدام به امر درختکاری کردیم و این سنبل عشق را به طبیعت با آرزوی رشد و سلامتی برایش تقدیم کردیم و با همراهی آرتین کوچولوی عزیز بر خاک عشق سنبل عشق را نشاندیم و در اینجا جا دارد از کار پنج ماه کارگران شهرداری که برای کندن و هموار کردن خاک و کودزنی و چاله کندن به روش اصولی و با فاصله استاندارد از هم که زحمات فراوان کشیدند یادی کنیم و خدا قوت را همراهشان کنیم و در ساعت 12 برنامه به اتمام رسید.

شروع مرحله دوم که مربوط به گروه می باشد در ساعت 12 با صرف چای و میان وعده آغاز شد و در کنار یک آتش که نماد یک حادثه دلخراش برای اعضا بود ، بله دلخراش و آن به آتش کشیده شدن یک لانه مورچه و سوختن مورچه های بی گناه آن کلونی بود که در تنه درختی خشکیده که جهت سوختن انتخاب شده بود . این حادثه همه ما را یاد آموزش آقای کیان مبنی بر عدم سوزاندن حتی یک شاخه خشکیده به علت زندگی یک موجود زیرآن شاخه انداخت پس از خاموش کردن آن تنه درخت وکمک نمودن به مورچه های باقی مانده به کارمان ادامه دادیم  و ملحق شدن سایه کریم پور و مادر گرامیشان با پیشنهاد آقای کیان راهی صعود به کوه باغستان شدیم و در راه از آموزش های گیاهی و جانور شناسی و آشتی با طبیعت آقای کیان بهره مند شدیم که به نظر این جانب بهترین بخش برنامه بود. برنامه را به اتمام رساندیم و راهی روزمره گی با روحی سبک و دلی شاد و خاطرات خوش شدیم. جای همگی سبز    والسلام. 

     تهیه گزارش : مهشید حق شناس

/ 0 نظر / 46 بازدید